Protokół z posiedzenia Jury
VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej
„Przy Kominku”

w dniu 29 listopada 2019 r. JURY w składzie:

Mariola Andrzejczak – od ponad trzydziestu lat dziennikarka radiowa (Studenckie Radio Żak, Radio Łódź S.A., Dobre Radio), organizatorka i współorganizatorka koncertów, festiwali piosenki turystycznej, juror, konferansjer. Popularyzatorka łódzkiej i ogólnopolskiej piosenki turystycznej, poetyckiej i autorskiej. Od 1983 roku przez ponad 20 lat brała udział we współorganizacji OSPPT YAPA z ramienia Studenckiego Radia Żak. Twórca międzypokoleniowego projektu „Fabryka snów w mieście Łódź”.

Jerzy Krużel – dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów; redaktor audycji „Mikroklimat”, poświęconej górskim klimatom turystycznym i kulturalnym, w tym piosenkom z „krainy łagodności”, przewodniczący Jury.

Piotr Woźniak – gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent – przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista.

Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana, spod znaku „Krainy Łagodności” i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu „Nasza Basia Kochana”.

Andrzej Mochoń – Prezes Targów Kielce – Partnera Festiwalu, podróżnik, turysta górski i geolog, fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, konsul honorowy Republiki Federalnej Niemiec. W górach ma wszystko co kocha.

Ryszard Pomorski –muzyk, kompozytor, autor wielu turystycznych przebojów śpiewanych już przez kilka pokoleń, współzałożyciel i kierownik artystyczny zespołu „Wołosatki”, dyrektor Domu Środowisk Twórczych w Kielcach;

Piotr Frankowicz – muzyk, kompozytor, autor wielu znanych i lubianych piosenek turystycznych, lider legendarnego kieleckiego zespołu Grube Dudy.

Leszek Osterczy – znany kielecki pedagog i psycholog, z uprawnień turysta, z zamiłowania pieśniarz, członek legendarnego zespołu „Grube Dudy”.

Arkadiusz Szostak – Dyrektor Artystyczny Festiwalu „Przy Kominku”, reżyser, producent, wokalista i gitarzysta zespołu „Sprzedawcy Dymu”;

Po wysłuchaniu 13 prezentacji artystycznych, wyłonionych z 23 zgłoszonych do Festiwalu, po merytorycznych i konstruktywnych obradach i sprawnym liczeniu głosów postanowiło: 

Wyróżnić:

– Duet Lenda/Kozub za innowacyjność, interpretacje i ekspresję

– Zbigniewa Żuka za kompozycje

Przyznać:

Miejsce trzecie

– Piotrowi Zubkowi za wysoką jakość wykonania

– Zespołowi „MuzyKuny” za walory tekstowe

Miejsce drugie: 

– Zespołowi „4razywroku”

Miejsce pierwsze:

– Romanowi Tkaczykowi z Zespołem

Nagrodę specjalną Magazynu Piosenki Studenckiej „Mikroklimat” Polskiego Radia Rzeszów otrzymuje Irena Salwowska z Zespołem za walory turystyczne przedstawionych piosenek.

Nagrodę specjalną Zespołu „Wołosatki”, pochodzącą z licytacji pierwszego egzemplarza płyty „Wołosatki i Przyjaciele”, za śpiew wielogłosowy przyznać zespołowi „4razywroku”.

Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej  i Poetyckiej „Przy Kominku” przyznać: – Irenie Salwowskiej z Zespołem

Poświadczyć przyznaną przez publiczność w głosowaniu nagrodę dla: „Piotra Zubka”

Poświadczyć przyznaną przez organizatorów festiwalu nagrodę specjalną im. Grzegorza Pecla, którą otrzymuje Zespół MUZYKUNY.

W imieniu organizatorów 53. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie zapraszamy: Piotra Zubka, zespół Namotane oraz całą kominkową publiczność!

Jury dziękuje za profesjonalne przygotowanie konkursu i stwierdza stale wzrastający poziom artystyczny i zainteresowanie imprezą w Polsce.

Miło nam poinformować że VIII edycja festiwalu odbędzie się w dniach 29 – 30 listopada 2019 r.


Festiwal „Przy Kominku” już dziś zaprasza w swe progi na dwa dni pełne muzykowania. Bilety na Koncert Galowy są do nabycia w cenie 20 zł na www.dkbialogon.kupbilecik.pl i w punktach sprzedaży od 08 listopada. Na pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

Punkty sprzedaży biletów:
. Dom Kultury „BIAŁOGON”, ul. Pańska 1A, Kielce
. STREFA OUTDOORU, (Pasaż Świętokrzyski w Kielcach) ul. Massalskiego 3, Kielce
. TARGI KIELCE S.A., ul. Zakładowa 1, Kielce


Lista wykonawców zakwalifikowanych
do udziału w VIII OFPPiT „Przy Kominku” Kielce 2019

4razywroku – Żarnowiec
Irena Salwowska – Wrocław
Krąg – Ludwikowice Kłodzkie
Krzysztof Ochnio & Zimna Woda – Otwock
Lenda / Kozub – Świdnica
Mimo Wszystko – Przeworsk
Monika Godlewska – Zimny – Łapy
MuzyKuny – Jelenia Góra / Grodzisk Mazowiecki
Namotane – Parysów
Odjutra – Poznań
Piotr Zubek – Warszawa
Pod Fryzjerką – Ciechanów
Roman Tkaczyk z Zespołem – Mikołajki
Zbigniew Żuk – Brwilno
Zmiana Czasu – KielceDo pobrania

Regulamin VIII Festiwalu Przy Kominku 2019

Karta zgłoszenia VIII Festiwalu Przy Kominku 2019

Logo VII Festiwalu Przy Kominku – poziom

Logo VIII Festiwalu Przy Kominku – pion

Logo VII Festiwalu Przy Kominku – poziom – black

Logo VIII Festiwalu Przy Kominku – pion – black

Tapeta VIII Festiwalu Przy Kominku 2560×1440


Oferta dla wystawców