•     PRZYKOMINKU.ART.PL

  Ośrodek Kultury „BIAŁOGON

  filia Domu Kultury „ZAMECZEK

  ul. Pańska 1A, 25-820 Kielce

   

   

   

   

   

Chwila Nieuwagi

 

Zespół tworzy i gra od 2008 roku. Jest laureatem prestiżowych festiwali m. in.: Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, YAPA w Łodzi, Festiwalu im. Wojtka Bellona. Dwukrotnie został zakwalifikowany do finału najważniejszego festiwalu folkowego: Nowa Tradycja Radiowej Dwójki. W 2017r. roku reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu Czech Music Crossroads. W swoim dorobku ma trzy płyty studyjne: „Niepoprawna muzyka” (2011), „Miszung” (2013) i „Anieli śpiewają (2016), a jego utwory znajdują się również na kilkunastu składankach m. in.: „Folk się gro”, „W stronę krainy łagodności”, „Ballady i niuanse”, trzy kompilacje z serii „Dobre piosenki”, „Moja Kraina Łagodności” i in. Jednak najważniejsze są koncerty zespołu, spotykające się zawsze z żywą reakcją publiczności. Muzyka Chwili Nieuwagi gościła już na takich scenach jak: Amfiteatr w Opolu, Studio im. Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio im. Witolda Lutosławskiego Radiowej Dwójki, ale także np. na Przystanku Woodstock czy w słynnym klubie Jaromíra Nohavicy Heligonka w Ostravie.

 

 Twórczość grupy jest trudna do scharakteryzowania ze względu na mieszanie się w niej stylów muzycznych, dlatego określa ją ona śląskim słowem: „miszung”, oznaczającym mieszaninę, harmider, rozgardiasz, bałagan. Termin ten oddaje to czym jest muzyka zespołu: stykają się w niej elementy jazzu, ballady poetyckiej, a  także elementy, folku śląskiego w nowoczesnym wydaniu.

 

   Skład: Martyna Czech – wokal, Andrzej Czech – gitara, Rafał Kierpiec – kontrabas, Piotr Kotas – fortepian, Bartłomiej Plewka – perkusja.